Tradycyjnie od wielu lat Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy wraz z mieszkańcami wsi Dytmarów, Trzebina i Lubrza w dniach 10 i11 listopada organizuje obchody Św. Marcina.

Św. Marcin na koniu wraz z mieszkańcami przemierza ulicami miejscowości oświetlanych pochodniami i lampionami niesionymi przez uczestników korowodu przy dźwiękach marszy w wykonaniu orkiestry dętej.

Uczestnicy korowodu spotykają się przy ogniskach gdzie są częstowani rogalami i słodyczami przez Św. Marcina. Dzieci i młodzież przedstawia program słowno-muzyczny przybliżając tradycje i obrzędy związane z postacią Św. Marcina.

Licznie zebrani mieszkańcy przy ogniskach wspólnie biesiadują. W dniu 11 listopada w GOK w Lubrzy przedstawiana jest uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości, dla mieszkańców przygotowywana przez uczniów Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy.

Obraz: Obraz dodany przed 2020 rokiem nie ma jeszcze ustawionego opisu
Obraz dodany przed 2020 rokiem nie ma jeszcze ustawionego opisu

Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy zaprasza na Bal Sylwestrowy 2016/2017

Publikacja: wtorek, 29 listopada 2016r.

Zapewniamy: 3 gorące posiłki, ciasto, napoje, zimną płytę, przystawki, szampana oraz wspaniałą zabawę gra zespół VABANK.

Orszak Trzech Króli - Zaproszenie

Publikacja: poniedziałek, 28 grudnia 2015r.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy i Parafia p.w. Św. Jakuba Starszego w Lubrzy Zapraszają.